Copánky / Dredy / Účesy

Francouzské copánky
copánky pletené v pruzích pevně u hlavy. Trvanlivost je cca 2-3 týdny – záleží na typu a délce vlasů. Lze je provádět a zakončovat různými způsoby dle požadavků klienta.

Cena:
do 1/2 hlavy – čelenka – 350,- Kč | celá hlava   500,- Kč | dlouhé vlasy   700,- Kč

Rasta copánky jsou copánky napletené  různým materiálem obvykle ve velkém počtu po celé hlavě. Lze je provádět i jednotlivě v počtu dle požadavků klienta.

U rasta copánků je potřebná délka vlasů alespoň 6 cm. Nejčastěji používaný materiál je chemlon, potom pak kanekalon,či vlněné příze. Průměrně vydrží 3-5 měsíců, u chemlonu je tato doba maximálně 3 měsíce, vlna má tutéž životnost jako kanekalon. Délka, barva i tloušťka může být libovolná. Doba naplétání závisí na počtu copánků,  průměrně se však pohybuje kolem 8 -15 hodin.

Ceník:
krátké vlasy  4500,- Kč  | středně dlouhé vlasy   5000,- Kč | dlouhé vlasy   6000,- Kč

jednotlivě – 1/50,- Kč, máte-li málo vlasů zvolte variantu počet x30,- :o))

Dready

Pro zapletení dreadů je třeba aby délka vlasů byla přes 10 cm.
V případě že budete chtít, se dají dready prodloužit. K prodlužování dreadů používám kanekalon v různých barvách.Hotové dready jsou kratší zhruba o 1/3
původní délky vlasů. Záleží také na kvalitě vlasů a na typu ukončení dreadu,
zda budou konce uzavřené, či otevřené. Výsledný objem je hodně závislý na hustotě vlasů. Doba dredování=výroby, je různá. Pokud se jedná o dready po celé hlavě,je třeba počítat s min. 8hodinovou prací. Nepoužívám vosk ani opalování :o)), je to zbytečné.

Z vlastních zkušeností můžu potvrdit, že dready z vlasů poničených barvením a jinými procedurami se sice zkrátí někdy až o polovinu, ale zničené vlasy z dreadu tolik nevylézají, dready se dřív spojí a jste ušetřeni opakovaného mnohohodinového háčkování.

Péče o dready
Zapomeňte na to, že když máte dready nemáte žádnou starost :o)).Dready potřebují údržbu nechcete-li mít na hlavě něco co vypadá jako vemeno. Záleží pak na vás,jak moc upravené a udržované je chcete mít,nové dready potřebují více údržby – háčkování, válení ve dlaních.

Nové dready je dobré první měsíc nemýt, pokud to není nutné-není podmínkou jen doporučením :o)). Dále je nutné používat nepěnivý šampon bez kondicionéru
(kopřivový, březový nebo proti lupům). Je třeba počítat s tím že v chladnějším či zimním  období prosychají mokré dready pomaleji než v létě. Chcete-li urychlit schnutí po umytí si dready řádně vyždímejte a zavažte hlavu do hodně savé osušky na delší dobu.Zopakujte to několikrát. Dready pak rychleji proschnou.
Pokud je pokožka hlavy suchá a svědí zkuste použít např. březovou vodu na vlasy, kůže se zvlhčí a neodlupuje se do dreadů tolik šupinek.

Důležité je, neškrábat si pokožku hlavy nehty, dráždí se pokožka a mohou se taky přetrhat vlasy u hlavy a odrosty pak trčí všude :o((.

Dreadů se můžete zbavit kromě zbytečného odstřihnutí také náročnějším rozčesáním – trvá to dlouho, jde to špatně, ale jde to. Při rozplétání se dá zachránit celá délka vlasů, pak zastřihněte polámané konce vlasů. Po pár zábalech a balzámech se vlasy opět vzpamatují.

Ceník:
dready jednotlivě
krátké vlasy 50,- | dlouhé vlasy 80,- | celá hlava  počet x 50,-

nastavení kanekalonem 1ks / 120,- | pseudodready 1/ 120,-

točené pseudodready – 1/ 150,- | doháčkování hlavy 1800,-

ostatní – smluvní cena

Účesy

účesy s dopňky i bez pro slavnostní a společenské příležitosti

Cena:

zkouška 200,-Kč | provedení 450,- Kč