Japonské malování

Co je japonské malování?

Jedná se o formu nepernamentního zdobení těla pomocí japonského prášku. jap-lodicky
Japonský prášek je vlastně syntetický pigment, který obsahuje barvivo diamin.
Kresba Japonským práškem se nanáší pomocí dřívka a zůstane na kůži zhruba 2-3 týdny. Záleží na typu pleti. Odstín vytvořeného obrázku může mít od světle hnědé po tmavě hnědou až černou barvu, vše záleží opět na typu pleti, ale i na péči, kterou „tetování“ věnujete.

U malého % zákazníků se stává , že pigment nepřijmou a obrázek se vytvoří špatně nebo vůbec. Jedná se většinou o lidi, kteří se obecně hodně špatně opalují či jsou výrazně světlé typy. Vytvořený obrázek NEZÚSTÁVÁ tmavý po celou dobu 2-3 týdnů, ale POSTUPNĚ SE VYTRÁCÍVYŠEDÁ.

Unknown
japonské malování

Co byste měli vědět před tím než se dáte pomalovat – aneb trošku strašení

Do 15ti let není použití tohoto materiálu vhodné. V případě, že malování po nás chce mladší zákazník, požadujeme písemné svolení rodičů s použitím tohoto materiálu.

 

Je vhodné oznámit případnou alergii na chemické látky, kovy či barvy na vlasy

a v tomto případě se raději tomuto materiálu vyhnout a japonský prášek nepoužívat, protože obvykle na něj tito lidé bývají alergičtí.

V případě, že jste již někdy v minulosti po použití japonského prášku alergii měli,
znovu malování nepodstupujte. Vyhnete se tak novým problémům.Kresbu, která se postupně vytrácí není vhodné doplňovat dalšími vrstvami prášku. Malování má provádět pouze osoba seznámená se správnou technologií postupu při používání tohoto materiálu, tzn.není určen pro amatérské kreslení, protože neodborným používáním, zejména převrstvováním dochází ke vzniku nepříjemných alergických reakcí. Japonský prášek není vhodný používat na místa s citlivou pletí.

„Mám alergii – co mám dělat“

Je to smůla, ale patříte mezi malé procento lidí s touto nepříjemností.

Alergie na JP se objeví bohužel až po několika dnech od aplikace. Projeví se poměrně intenzivním svěděním, malým zarudnutím a mírným otokem v místě kresby. Je třeba místo NEŠKRABAT – předejdete vzniku jizvy. Použijte nějakou mast s protialergickým účinkem ( např Fenistil ) a místo je vhodné chladit ( to pomáhá proti svědění ). Nesnažte se kresbu odstranit nějakým hrubým drhnutím a jinými podobnými činnostmi, zbytečně si uškodíte. Buďte trpěliví, tělo barvivo za pár dní samo vyloučí.

V případě, že alergii na japonský prášek máte, již japonské malování nevyhledávejte. Vyhnete se tak dalším komplikacím v podobě opětovné alergie.

Co dělat aby obrázek déle vydržel? Před koupáním namazat mastným krémem a po koupání zapudrovat.Obrázek má rád sucho, nemastno a nezpoceno. Aktivní majitel nového „tetování“si může před koupáním kresbu přelepit kouskem celofánu, vyhne se tak působení mycích prostředků na místo s obrázkem.

Cena: od 200,- Kč

Pozor na záměnu malování hennou a japonským práškem u pouličních kreslířů – pamatujte na to, že HENNA JE VŽDY JEN HNĚDÁ